Plán na listopad

20.10.2016 18:50

 Dobrý den,

               na předešlou zprávu mi odpovědělo 6 rodičů a až na jednoho chtěli všichni získávat informace formou čtení z notýsku a 1 za měsíc zaslat plán na další měsíc, děkuji jim za odpověď a píši plán na listopad.

Čj: Doděláme celou živou abecedu a začneme slabikář poslední list. týden.Tedy seznámíme se s písmenky O P U I. Dopíšeme celou první písanku.

MA:Numerace do 5, + a - do 5, dočítání do 5, rozklad čísel, slovní úlohy na + a- , geometrické tvary a budeme používat už i učebnici.

PR: Probereme celek rodina.

Je třeba denně s dětmi číst a prosím o podepsání příslušného čtení označeného lentilkou v ŽA nebo pak v slabikáři. Posílám malé úkoly na prázdniny, aby děti nevyšly ze cviku a také čtěte, rychle se vše zapomene. Až se vrátíme do školy, budeme se první den trochu přizpůsobovat po volnu škole, bude to volnější den, i když se budeme učit.Je to dobrovolný projekt Hallowen, spíš pro starší děti. Pokud má někdo koupenou masku strašidla, nebo si ji chce vzít, klidně může, odpoledne ji využije v družině. Vyrobili jsme si masku skřítka všichni stejnou na dopoledne, aby nebylo někomu líto,že nemá to, co druhý ,podívejte se do fotogalerie. Jsou tam i fota výkresů a výrobků. Prohlédněte si to s dětmi. Jsme trochu pozadu, ale to hravě zvládneme, až budou už všichni číst slabiky. Pozdravujte marody. Rodiče nemocných dětí chválím za doučenou a dopsanou látku, vždy je to velmi důležité.Hlavně nezapomínejte , když dítě omlouváte napsat ,po kom mám učivo poslat. Denně ,prosím, kontrolujte, zda má vaše dítě ořezané 2 tužky a pastelky. Progresa už budeme používat jen k vybarvování, pokud se s nimi někomu dobře maluje, jsou sytější. Množí se dost dotazů , a proto jsem se rozhodla udělat schůzku dřív, než pro ostatní třídy. Bude se konat ve středu 2.11. Hodně si chodíte pro děti po obědě, tak  jsem navrhla časy po hodině, jak se vám to hodí od 12.30, 13.30 ,14,30.15,30 snad si každý vybere, máte to v notýsku ,jen se podepište k času, který Vám vyhovuje. Takhle se mohou zúčastnit i směnující rodiče. Pokud se to někomu opravdu nehodí, dohodnem se na jiný termín, ale doufám, že se sejdem všichni vždy skupinka na půlu, abych se stále neopakovala .Mějte se hezky a teším se na shledanou.

M. Pavlíková

21.11. pátek, Milí rodiče, množí se dotazy na 31.10. s tím, že si přejete, aby děti měly masku svou, nechávám to tedy na vašem uvážení, masku jsme si sice vyrobily a jestli si donesete svou, určitě ji nechám dětem na sobě a užijí si ji i v družině .